اطلاعیه ها
خانه / روادید دانشجویی / مدارک لازم جهت اخذ روادید دانشجویی کشور روسیه

مدارک لازم جهت اخذ روادید دانشجویی کشور روسیه

photo_2016-01-18_18-56-39

مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی:

۱-  اصل دعوتنامه(پذیرش) معتبر از دانشگاه.

۲- نامه تاییده از دانشگاهی که پذیرش از ان اخذ شده.

۳-  اصل و کپی رنگی پاسپورت معتبر با حد اقل ۲ سال اعتبار.

۴-  تکمیل فرم درخواست الکترونیکی ویزا که توسط متقاضی امضا و به زبان انگلیسی پر شده باشد.

۵-  ۶ قطعه عکس ۴*۳ با ضمینه روشن و مات.

۶- اصل گواهی سلامت جسمانی صادر شده توسط پزشک ,که بر اساس آن فرد نامبرده از سلامت كامل جسماني و رواني برخوردار می باشد و بعداز آن تایید گواهی توسط سازمان نظام پزشکی, ترجمه رسمی به زبان روسی با مهر وزارت امور خارجه  و نهایتا تاییده توسط سفارت روسیه در تهران. برای دریافت نمونه فرم پزشکی اینجا کلیک کنید.

(آدرس سازمان نظام پزشکی مرکزی: خیابان کارگر شمالی، روبروی خوابگاه دانشجویان، خیابان شانزدهم)

۷-  نتیجه آزمایش HIV (ایدز)،سل و هپاتیت و ترجمه آن به زبان انگلیسی/ روسی (که در روی برگه ازمایش حتما اسم و فامیلی متقاضی به انگلیسی درج شده باشد.)

(سازمان انتقال خون : بلوار كشاورز ، خيابان وصا ل شیرازی)

۸-  اصل و ترجمه رسمی (روسی) اخرین مدرک تحصیلی و همچنین ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی که به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده و توسط سفارت روسیه در تهران نیز تایید شده باشد. باید در روز تحویل مدارک به سفارت جهت صدور ویزا همراه متقاضی باشد.

۹- پرداخت هزینه صدور روادید به بخش کنسولی سفارت روسیه که در داخل خود کنسولگری و فقط به صورت پرداخت با کارتهای عضو شتاب دریافت می گردد.

۱۰- خود شخص دانشجو باید در روز تحویل مدارک به سفارت و جهت تکمیل پرونده ویزا و همچنین روز گرفتن روادید از سفارت حضور داشته باشد.

“بدلیل کثرت متقاضی, جهت گرفتن نوبت ساعت ۹ صبح و در روزهای تعیین شده از طرف موسسه مقابل کنسولگری حضور داشته و نام خود را در برگه متقاضیان ثبت نمایید”

تذکر مهم: کلیه مدارکی که جهت انجام پروسه ثبت نام در دانشگاه‌های روسیه نیاز است پس از ترجمه و تایید وزارت دادگستری و وزارت خارجه می‌بایست به تایید سفارت فدراسیون روسیه در ایران برسد. (سفارت فدراسیون روسیه در ایران مهرهای وزارت خارجه و دادگستری را تایید می‌نماید تا مورد قبول و فهم ارگان های دولتی و دانشگاه های داخل روسیه باشد.)